Stegna

  • location_on Stegna, ul. undefined

Stegna

Stegna to popularna, nadmorska, położona na Mierzei Wiślanej, tylko 30 km od Gdańska, wieś wakacyjna. Plusem miejscowości jest dobra komunikacja z Warszawą (DK nr 7), Łodzią i Śląskiem (A1). Co prawda, od głównej ulicy Stegny na plażę jest ok 1,5 kilometra, za to droga na plażę prowadzi przez las i wydmy. Sporo ośrodków wczasowych położonych jest bliżej morskiego brzegu - mniej więcej 1 km (okolice ulic Brzozowa, Świerkowa, Lipowa, Wczasowa, Morska). 

Stegna Atrakcje Turystyczne PLAŻA

Co ważne, plaże w Stegnie są szerokie i piaszczyste. W wakacje w Stegnie działają dwa strzeżone, morskie kąpieliska: Stegna I (przy zejściu nr 69, od ul. Lipowej) i Stegna II (przy zejściu nr 67, od ul. Morskiej). W szczycie sezonu plaża przy głównych zejściach jest dość tłoczna, ale można przejść kawałek dalej i jest luźniej. Na plaży, oprócz kąpieli morskich i słonecznych, do dyspozycji odpoczywających są: zjeżdżalnie wodne, trampoliny, place zabaw dla dzieci.

KOŚCIÓŁ RYGLOWY W STEGNIE

Kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII w. z zabytkowymi organami, które co roku, podczas Międzynarodowego Festiwalu Organowego zachęcają dużą liczbę Turystów do odwiedzenia kościoła. Wyposażenie kościoła zachowane jest w barokowym stylu. Warto zwrócić również uwagę na ołtarz główny. 

BURSZTYNOWA KOMNATA (ul. Gdańska 64, tel. 55 247 42 09)

Jest to idealna atrakcja dla fanów pięknego bursztynu. W Muzeum znajdują się 4 sale, w których przedstawiona jest ekspozycja Wojciecha Głodzika, którą zgromadził przez lata. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie w godzinach:
    • 11.00-17.00 od maja do 20 czerwca i we wrześniu
    • 10.00-19.00 od 20 czerwca do końca sierpnia

PARK LINOWY (ul. Gdańska 12, tel. 503 144 949)

Jest to idealna zabawa dla wszystkich, którzy nie mają lęku wysokości oraz lubią pokonywać swoje słabości. Tutaj odnajdą się zarówno ci bardziej zaawansowani, jak również ci którzy jeszcze nie próbowali swoich sił w parku linowym. W ofercie parku znajduje się 6 tras o różnym stopniu trudności. 

Godziny otwarcia:

  • w sezonie codziennie: od 10.00 do 19.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mikoszewo.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

263 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 1625 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0