Krynica Morska

  • location_on Krynica Morska, ul. undefined

Krynica Morska

Krynica Morska jest jednym z najmniejszych, rozważając liczbę ludności, polskich miast. Miejscowość położona jest na Mierzei Wiślanej - wąskim pasku lądu oddzielającego Zalew Wiślany od morza. Duża część Krynicy Morskiej to obszary zielone. Przeważają bory sosnowe z domieszką buków, dębów, osik. W pobliżu znajduje się Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej (o pow. ok 7 ha), który został utworzony w celu ochrony naturalnego drzewostanu 150-letniego buka. Krynica Morska to przede wszystkim nadmorskie wczasowisko i większość odwiedzających szuka tutaj słonecznej plaży i kąpieli morskich.

Atrakcje Krynicy Morskiej: PLAŻA

Woda morska, ze względu na położenie Krynicy nad dość płytką Zatoką Gdańską szybko się nagrzewa. Plaża w Krynicy jest uniwersalna - od strzeżonych kąpielisk z nadmorskimi atrakcjami przez miejsca dzikie i ustronne aż po plażę naturystów koło Piasków.

LATARNIA MORSKA

W Krynicy Morskiej znajduje się także jedyna na mierzei latarnia morska. XIX-wieczna latarnia została zniszczona podczas działań wojennych. Dzisiejsza latarnia powstała w latach 50-tych ubiegłego wieku z betonowych bloków. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, a z tarasu na jej szczycie można podziwiać okolicę.

Godziny otwarcia:

  • od 1 maja do 30 czerwca oraz od 1 do 30 września, codziennie: od 10.00 do 14.00 i od 15.00 do 18.00
  • od 1 lipca do 31 sierpnia, codziennie: od 09.00 do 19.00

PORT I PRZYSTAŃ MORSKA

W Krynicy Morskiej działa port morski oraz 4 przystanie morskie. Będąc w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka bądź Elbląga i zwiedzić te miasta. 

BAJKOLANDIA (ul. Gdańska)

Bajkolandia to atrakcja dla całej rodziny. Sama nazwa wskazuje na fakt, że jest to miejsce pełne magii i zabawy. W Bajkolandii każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie znajdują się między innymi: kulki, domek do góry nogami, dmuchańce, kule wodne, bungee, batuty. Park dostępny jest dla Turystów tylko w sezonie letnim. 

PARK LINOWY (ul. Przyjaźni 20, tel. 503 144 949)

Park Linowy w Krynicy Morskiej to idealna atrakcja dla osób, które oprócz wylegiwania się na plaży szukają również wrażeń oraz aktywnego wypoczynku. Dostępnych jest tu 5 tras, o różnym poziomie trudności. 

Godziny otwarcia:

  • Park czynny codziennie w godzinach od 10.00 do 19.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mikoszewo.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

661 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 3519 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0