Kąty Rybackie

  • location_on Kąty Rybackie, ul. undefined

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to nadmorska wioska leżąca pośrodku Mierzei Wiślanej. Kąty Rybackie to także wieś rybaków - od lat mieszkańcy Kątów Rybackich utrzymują się z rybołówstwa. Dorocznie, 29 czerwca, w dzień Św. Piotra i Pawła, odbywa się tu dzień rybaka. We wsi działa port morski i dwie przystanie rybackie (nad morzem i nad Zalewem Wiślanym).

Co ciekawego można zobaczyć w Kątach Rybackich? PLAŻA

W Kątach Rybackich plaża nadmorska jest piaszczysta, szeroka i czysta. W sezonie letnim wytyczone jest specjalnie strzeżone kąpielisko, które zlokalizowane jest przy głównym zejściu. Odległość plaży od centrum jest dosyć duża - około 2 km. Jednak to dobra okazja na spokojny spacer lasem. Istnieje również możliwość dojazdu samochodem, w pobliżu znajduję się leśny parking, latem na plażę jeżdżą busy elektryczne.

REZERWAT PRZYRODY KĄTY RYBACKIE

W nadmorskim lesie, między Kątami Rybackimi a Stegną znajduje się Rezerwat Przyrody Kąty Rybackie - ptasi rezerwat na Mierzei Wiślanej. Rezerwat stanowi schronienie kormoranów i czapli siwych w ich okresie lęgowym. Rezerwat to największa kolonia kormoranów w Polsce i w Europie.

AKTYWNY WYPOCZYNEK

Wypoczywając w Kątach Rybackich można także odpoczywać aktywnie. Do dyspozycji wczasowiczów jest wędkarstwo, żeglarstwo, kajakarstwo, Nordic Walking, jazda na rowerze. 

MUZEUM ZALEWU WIŚLANEGO (ul. Rybacka 64, tel. 55 247 87 77)

Ciekawa atrakcja dla całej rodziny. W ekspozycji Muzeum znajdują się autentyczne kutry oraz narzędzia, które były wykorzystywane przez rybaków na przestrzeni dziesięcioleci. Czas zwiedzania wynosi średnio 45 minut. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Na terenie obiektu znajduję się dodatkowo płatny parking. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mikoszewo.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

411 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 1866 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0