Jantar

  • location_on Jantar, ul. undefined

Jantar

Jantar to przymorska wioska wczasowa na Mierzei Wiślanej, w gminie Stegna. W wakacje Jantar staje się turystycznym kurortem. Odbywa się tu dużo koncertów, imprez, turniejów plażowej piłki siatkowej.

Co warto zobaczyć w Jantarze? PLAŻA

Miejscowa plaża jest jedną z najszerszych nad naszym morzem, pokryta żółtym, miałkim piaskiem, spotkamy tu również kolorowe łodzie rybaków. W sezonie wakacyjnym funkcjonuje na niej strzeżone kąpielisko morskie długie na ok 200 m. Kąpielisko położone jest pomiędzy zejściami nr 79 i 78. Niestety plaża jest zatłoczona – wszak do Jantaru przybywają tysiące urlopowiczów.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W POŁOWIANIU BURSZTYNU 

Jantar od zawsze związany był z bursztynem. W Polsce, w otoczeniu Jantaru, najłatwiej znaleźć kawałki bursztynu. Nie dziwi więc, że odbywają się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

BUFFALO - BILL (ul. Gdańska 2, tel. 502 620 535)

Jeżeli zawsze marzyłeś o cudownej podróży na koniu po plaży, przy zachodzie słońca, ale nigdy nie miałeś takiej okazji, to stadnina koni Buffalo - Bill pomoże ci spełnić to marzenie. Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś okazji przejażdżki na koniu i chciałbyś spróbować, żaden problem, w tym miejscu specjaliści pokażą ci wszystkie tajniki obcowania z tymi mądrymi zwierzętami. 

PASIEKA U STRUSI (ul. Gdańska 31A, tel. 55 247 79 63)

Jest to idealne miejsce dla całej rodziny. Wszyscy w interesujący sposób mogą pogłebić swoją wiedzę na temat pszczelarstwa i hodowli strusi. W Pasiece u Strusi poznasz naturalne środowisko tych zwierząt oraz wszystkie ciekawostki z nimi związane. 

Godziny otwarcia:

  • wtorki, piątki i soboty: od 09.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.mikoszewo.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

239 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 1983 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0