Atrakcje Turystyczne

Plaża

Piaszczysta plaża w Mikoszewie jest szeroka, dzięki temu na plaży każdy powinien znaleźć wystarczająco miejsca dla siebie, nawet w sezonie wakacyjnym. więcej »

Prom przez Wisłę

Gdy pod koniec XIX stulecia wykonano przekop Wisły, zmieniając miejsce jej ujścia, zaistniała potrzeba przeprawy promowej przez Wisłę, aby skrócić drogę do Gdańska. Obecnie przez Wisłę można przeprawiać się w ciągu drogi nr 501 Krynica Morska - Gdańsk, pomiędzy miejscowościami Świbno i Mikoszewo. więcej »

Żuławska Kolej Dojazdowa

ul. Dworcowa 29, Nowy Dwór Gdański

Dom Podcieniowy

Jednym z zabytkowych budynków nadmorskiego Mikoszewa jest XIX-wieczny, drewniany dom podcieniowy na ulicy Gdańskiej 68. Domy podcieniowe to rodzaj dużych wiejskich budynków mieszkalnych. więcej »

ul. Gdańska 68, Mikoszewo

Rezerwat Mewia Łacha

Rezerwat przyrody Mewia Łacha położony jest u ujścia Wisły, a właściwie jej przekopu, do morza. To około 150 hektarów chronionego terenu, przy czym większa jego część przypada do gminy Stegna. więcej »

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Park Krajobrazowy "Mierzeja Wiślana" Obszar Krajobrazowy objęto ochroną prawną w celu zachowania unikatowych w skali kraju walorów przyrodniczych, kulturowych, historycznych i krajobrazowych. więcej »

Park Przygody Mikoszewo

Park Przygody w Mikoszewie czynny jest w sezonie letnim. To miejsce rekreacji, sportu i integracji dla osób lubiących aktywność na świeżym powietrzu. więcej »

ul. Gdańska 29, Mikoszewo

Mini ZOO w Jantarze

Jest to idealna atrakcja dla całej rodziny. Tutaj możesz zapoznać się z cudownymi zwierzętami oraz poznać jak wygląda ich życie w naturalnym środowisku. więcej »

ul. Gdańska 1, Jantar

Centrum Rodzinnej Rekreacji

Centrum Rodzinnej Rekreacji to idealna atrakcja dla całej rodziny. W skład Centrum wchodzi Ptaszarnia, Mini ZOO, przejażdżki na koniu, jazda na gokartach rowerowych na przygotowanym odpowiednio torze. więcej »

ul. Gdańska 1, Jantar

Stegna

Stegna to popularna, nadmorska, położona na Mierzei Wiślanej, tylko 30 km od Gdańska, wieś wakacyjna. więcej »

Jantar

Jantar od zawsze związany był z bursztynem. W Polsce, w otoczeniu Jantaru, najłatwiej znaleźć kawałki bursztynu. więcej »

Sztutowo

Sztutowo to duża wioska (siedziba władz gminnych), która mieści się w województwie pomorskim, przy drodze łączącej Trójmiasto z Krynicą Morską, na Żuławach Wiślanych. więcej »

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to nadmorska wioska leżąca pośrodku Mierzei Wiślanej. Kąty Rybackie to także wieś rybaków - od lat mieszkańcy Kątów Rybackich utrzymują się z rybołówstwa. więcej »

Krynica Morska

Krynica Morska jest jednym z najmniejszych, rozważając liczbę ludności, polskich miast. Miejscowość położona jest na Mierzei Wiślanej - wąskim pasku lądu oddzielającego Zalew Wiślany od morza. więcej »